Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Które jednostki zostaną wyleczone?

Bohater może zabrać ze sobą tylko plastry lub tylko bandaże.
Jeden opatrunek (plaster/bandaż) liczy jedną jednostkę.

Ile jednostek zostanie wyleczonych?

Zanim zdecydujesz, co bohater ma zabrać ze sobą, policz, co Ci się bardziej opłaca. Może się bowiem okazać, że plastrów masz dużo więcej niż bandaży i choć dają one mniejsze możliwości (mogą wyleczyć maksymalnie „tylko” 25% strat, a nie 33%), ostatecznie więcej zyskasz, jeśli bohater zabierze właśnie plastry.

Przykład: Wysyłasz bohatera z armią i ginie 900 jednostek. Dzięki plastrom możesz więc maksymalnie wyleczyć 225 jednostek (25% × 900), a bandaże pozwolą Ci wyleczyć 297 jednostek (33% × 900). Skorzystanie z bandaży byłoby więc korzystniejsze. Jeśli jednak masz tylko 100 bandaży, a plastrów 200, bardziej korzystne jest użycie plastrów.

Kto zostanie wyleczony?

Gdy już wiadomo, ile jednostek zostanie wyleczonych, warto wziąć pod uwagę, które to będą jednostki.

Ogólna zasada jest taka: leczona jest procentowo taka sama liczba jednostek każdego typu. Jeśli po obliczeniach nadal dostępne są bandaże (ze względu na zaokrąglenie), przydzielane są „od lewej do prawej” zgodnie z tabelą jednostek.

Jeśli więc masz tyle opatrunków, ile maksymalnie możesz wyleczyć jdnostek, wtedy wyleczony zostanie ten sam procent (25 lub 33) jednostek poległych w walce z każdej grupy, np. 33% Pałkarzy, 33% Toporników, 33% Germańskich rycerzy i 33% Taranów.

W przypadku gdy masz mniej bandaży, obliczenia są bardziej skomplikowane, ale zasada jest ta sama - leczony taki sam procent zaitych jednostek każdego typu.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie