Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Narody Traviana - Natarzy

Legenda Natarów

Dawno, dawno temu, na długo przed tym, jak Rzymianie najechali świat Traviana, wolne plemiona Galów i Germanów były zniewolone przez Natarów.

Natarzy to bardzo wyjątkowy naród i niegdyś bardzo potężny, który po dziś dzień zamieszkuje centralną część mapy Traviana. Żyją na niezwykłej szarej ziemi, bardzo nieprzyjaznej dla ludzi, i zazdorśnie strzegą swego terytorium.

Niegdyś Natarzy władali całym światem Traviana, utrzymywali swą władzę siłą i okrucieństwem. Władali też potężnymi, pierwotnymi siłami. Niewiele wiadomo o tej niezwykłej nacji. Istnieje tylko jeden, pochodzący od naocznego świadka zapis, sporządzony wiele, wiele lat temu. Raport opisuje „Złote Miasto” – ten, komu uda się przeczytać ten raport, pozyska wiedzę o cudownej budowli – Cudzie Świata. Budowla ta zapewnia nieprzezwyciężoną moc. Inne źródła wskazują, że w całym świecie Traviana jest kilka miejsc, w których można wznieść tę potężną budowlę. Gdyby Natarom ponownie udało się wybudować Cud Świata, raz jeszcze zawładnęliby całym światem Traviana.

Mówi się, że Natarzy lubowali się w nauce. Choć skorzy byli do rozlewu krwi i okrucieństwa, ich władca pragnął zapanować nad światem nie tylko orężem, lecz także wiedzą, potężnymi siłami natury i magią. Dlatego polecił swoim najlepszym rzemieślnikom stworzyć magiczne przedmioty, które miały nazywać się artefaktami. Rzemieślnicy podjęli się tego trudnego zadania i rozpoczęli prace nad wytworzeniem przedmiotów dających magiczną moc. Udało im się stworzyć wiele takich przedmiotów. Na zakończenie prac wyznaczyli sobie bardzo ambitny plan – chcieli stworzyć artefakt skupiający moc innych artefaktów. Nie wszystko jednak poszło po myśli rzemieślników. Mimo że artefakt daje wiele możliwości, to jego działanie zmienia się cyklicznie. Co gorsza, niekiedy jest ono negatywne (przeciwne do zamierzonego). Właśnie dlatego rzemieślnicy nazwali go Artefaktem głupca lub Próżną nadzieją.

Badacze i uczeni ostrzegają, że istnieje duże niebezpieczeństwo, że Natarzy ponownie spróbują zawładnąć wszystkimi narodami Traviana. W ich ocenie nie wszystko jest jeszcze zdecydowane. Jedna z licznych opowieści o Natarach głosi, że wśród wielu innych artefaktów istniały też Plany budowy Cudu Świata – kto je zdobędzie, posiądzie wiedzę o tym, jak zbudować Cud. Badacze i uczeni, choć zazwyczaj dalecy są od zgody, w tej jednej kwestii zgodnie twierdzą, że gdyby Cud Świata został wzniesiony nie przez Natarów, a przez kogoś innego, w świecie Traviana zapanuje pokój i harmonia.

Gdy dojdzie do starcia, okaże się, czy ludy Traviana będą w stanie wywiązać się z tego trudnego zadania – czy raz jeszcze odniosą chwalebne zwycięstwo nad tyranami, czy popadną w jarzmo natarskiej niewoli.

Niepodległe osady Natarów

Podobnie jak oazy, niepodległe osady Natarów znajdują się na mapie już od początku gry. Ponadto podczas rozgrywki pojawiają się nowe osady Natarów.

Osady Natrów, podobnie jak inne osady w Travianie, mają normalna produkcję surowców. Natarzy rozbudowują osady – pola surowców i budynki. Niekiedy szkolą wojsko – z wykorzystaniem Koszar i Stajni.

Nie można wysłać posiłków do tych osad. Natomiast można je atakować, a nawet podbijać.

Osada Natarów, która zostanie całkowicie zniszczona (populacja 0), znika z mapy, jak każda inna osada w Travianie (Natarzy zawsze mają swoją stolicę, więc taka osada nigdy nie jest ostatnią).

Natarzy nie wysyłają ataków ze swoich niepodległych osad. Nie wysyłają też posiłków do innych graczy ani nawet do innych własnych osad.

Natarzy nie są traktowani jak gracz, więc atak na ich osady nie skraca ochrony dla początkujących graczy.

Osady z fundamentami Cudów Świata

Wszystkie osady, w których będzie można zbudować Cud Świata, umieszczone są w centrum mapy – na szarej ziemii Natarów, już od początku gry.

Pierwsze osady graczy nigdy nie są umieszczane na terytorium Natarów, jednakże gracze mogą osiedlać się na tym terenie - jest to bardzo niebezpieczne, Natarzy będą próbowali atakami zniszczyć taką osadę. Jeśli osada obroni się, Natarzy nie będą więcej atakować. Jednakże teren ten jest na tyle nieprzyjazny dla ludzi, że w takich osadach nie są wytwarzane punkty kultury, niezależnie od tego, jakie budynki zostaną tam zbudowane,

Osady z planami budowy Cudu Świata

Plany budowy to specjalny artefakt, który pozwala budować Cud Świata w przeznaczonych do tego osadach osadach. Artefakty te – jest ich 13 – pojawiają się w grze mniej więcej po 222 dniach gry (na serwerze zwykłym). Rozmieszczane są losowo, ale każda ćwiartka otrzymuje minimalną liczbę planów, by szanse zdobycia ich były wyrównane.

Plany budowy zdobywa się tak, jak każdy inny artefakt – od Natarów lub od innego gracza.

Pojawienie się planów budowy ogłaszane jest komunikatem w grze.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie