Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Warsztat płatnerza

Warsztat płatnerza

Wymagania:  Główny budynek poziom 3, Akademia poziom 1, od Traviana 4.0

Tutaj płatnerz wykuwa zbroje i broń dla żołnierzy. Im wyższy poziom tego budynku, tym sprawniej pracuje płatnerz i tym lepiej można wyposażyć wojsko.

Płatnerz można wykonać ulepszenia dla każdej jednostki wojskowej (administratorzy i osadnicy nie mogą zostać lepiej wyposażeni).

Po ukończeniu ulepszania o jeden poziom, wszystkie jednostki wojskowe tego typu wyszkolone w tej osadzie otrzymują bonus do obrony oraz ataku w wysokości około 1,5%*. Dotyczy to także wszystkich jednostek szkolonych w przyszłości, nawet jeśli Warsztat płatnerza zostanie zburzony.

W osadzie przejętej - nawet jeśli przejęcia dokonał właściciel osady - ulepszenia trzeba wykonać ponownie.

Szczegółowe dane (takie jak koszt budowy, utrzymanie, generowane punkty kultury itp.) znajdziesz tutaj.

Zobacz pełną tabelę czasów budowy dla tego budynku na serwerze zwykłym, speed ×2, speed ×3, speed ×5.

Koszty i czasy przeprowadzenia ulepszeń w Warsztacie płatnerza podane zostały w opisach poszczególnych jednostek.

 


* jest to wartość przybliżona, w rzeczywistości gra wylicza wartość ulepszonych jednostek w bardziej skomplikowany sposób. Dokładny wzór nie został udostępniony, ale jeden z graczy odkrył wzór dający bardzo zbliżone wyniki: Wartość po ulepszeniu = wartość podstawowa +(wartośc podstawowa + 300 * ilość zjadanego zboża/7)*(1,007^ poziom ulepszenia - 1)


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie