Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Codzienne zadania

Codzienne zadania i nagrody

Informacje ogólne
Nagrody
Jak odebrać nagrodę
Typy zadań

 


Codzienne zadania i nagrody dostępne są na serwerach w wersji T4.4.
Funkcja ta, jest również dostępna na serwerze w wersji urodzinowej, ale o nieco innych nagrodach.

Gdy wypełniasz zadania, np. grabiąc oazy i osady Natarów, szkoląc jednostki, stawiając budowle, wysyłając bohatera na wyzwania czy urządzając święta w Ratuszu, otrzymujesz specjalne punkty. Za zdobycie pewnej liczby punktów można otrzymać wartościowe nagrody - codziennie! Za każdym razem, gdy wykonasz określoną akcję z listy codziennych zadań, otrzymasz pewną liczbę punktów. 

Codziennie dostępnych jest 10 różnych typów zadań, od bardzo łatwych do trudniejszych. Za ich wykonanie gracze otrzymują punkty. Im więcej punktów, tym więcej lepszych nagród.

  

Pierwszą nagrodę dostaje się za uzbieranie 25 punktów, następne za 50, 75 i 100 punktów. Maksymalnie można więc dostać aż 4 nagrody każdego dnia.

Punkty resetowane są codziennie o godzinie, w której serwer wystartował. Godzina ta jest także pokazana w oknie popup z codziennymi zadaniami.

Nagrody

  • Nagrody nie są wybierane losowo. Zamiast tego są one zawsze takie same dla wszystkich graczy w określonym świecie gry. Zawsze możesz zobaczyć, jaka nagroda jest aktualnie dostępna, przesuwając mysz na ikonie nagrody w grze.
  • Po codziennym resetowaniu dostępna jest kolejna nagroda w każdej grupie. Nie ma znaczenia, czy uda Ci się zdobyć nagrodę w konkretnym dniu, czy nie, zawsze zmieni się ona po zresetowaniu. Kolejność zmian nagród jest zawsze taka sama.

Przykład:

Świat gier zaczyna się o godzinie 10:00 oraz reset nagród jest także o godzinie 10:00.

- do godziny 10:00 gracze mogą zdobyć +200 surowców każdego typu za 25 punktów

- potem, od godziny 10:00 gracze mogą uzyskać +50 doświadczenia bohatera za 25 punktów.


25 punktów

50 punktów

75 punktów

100 punktów

+200 surowców każdego typu
+1 dzień konta PLUS
+5 pudełek maści
+400 punktów kultury
+50 punktów doświadczenia bohatera
+1 dzień +25% produkcji drewna
+5 tablic praw
+20.000 surowców losowego typu
+50 punktów kultury
+1 dzień +25% produkcji gliny +5 plastrów +400 punktów doświadczenia bohatera
+1.000 surowców losowego typu
+1 dzień +25% produkcji żelaza +5 klatek +4.000 surowców każdego typu
Zadania powtarzają się patrząc od góry +1 dzień +25% produkcji zboża
+1 dodatkowe wyzwanie
Zadania powtarzają się patrząc od góry
  Zadania powtarzają się patrząc od góry
Zadania powtarzają się patrząc od góry
 

 

Jak odebrać nagrodę?

Po zebraniu odpowiedniej ilości punktów, przy odpowiedniej grafice pojawia się wykrzyknik.

Aby odebrać nagrodę należy kliknąć na zaznaczony na czerwono fragment. Następnie pojawia się okienko odbierania nagrody.

Aby odebrać nagrodę, należy kliknąć zielony przycisk 'Odbierz nagrodę". Jeśli nie chcesz w danej chwili jej odbierać możesz to zrobić później, pamiętaj jednak, aby zrobić do przed 12:00, ponieważ o tej godzinie punkty są zerowane, a nie odebrane nagrody przepadają.

Na wyżej wyświetlonym obrazku nagroda jaką można odebrać to +200 jednostek surowców każdego typu. W następnych dniach ta nagroda będzie nieaktywna, do momentu odebrania wszystkich pozostałych.

Po odebraniu nagrody za daną ilość punktów, po najechaniu kursorem na dane pole wyświetlana jest informacją o typie nagrody jaką uzyskaliśmy w danym dniu.

Typy zadań.

Na każde zadanie możemy kliknąć, wchodząc do menu, które dokładnie opisuje charakterystykę danej misji. Przykładowo opis zadania "Zaatakuj niezajętą oazę" wygląda tak:

1. Informacja o ilości punktów, jakie otrzymujemy po wykonaniu zadania.

2. Informacja o ilości przyznanych już punktów w stosunku do ich maksymalnej liczby (w tym przypadku jest to 0 otrzymanych punktów na 9 maksymalnie)

3. Określa stopień trudności zadania

4. Opisuje inne wymagania konieczne do spełnienia zadania (atak na oazę, w której znajdują się zwierzęta, jest niebezpieczny dla małej liczby jednostek, przed walką warto sprawdzić jej prawdopodobny przebieg w symulatorze walki).

5. Określa ile razy w ciągu dnia możemy wykonać zadanie. W tym wypadku zostało one wykonane 0 razy na 3 możliwe.

Po wykonaniu danego zadania staje się ono nieaktywne, a po najechaniu na nie kursorem pojawia się komunikat 'Zadanie zostało dzisiaj wykonane'.

 

Wszystkie zadania, z jednym wyjątkiem, przez cały czas trwania serwera pozostają niezmienne, tak samo jak nagrody za ich wykonanie.

Zadanie „Przyczyń się wysyłając 1000 surowców do uzyskania bonusu dla stowarzyszenia”, wraz z rozwojem konta wymaga od nas coraz większych datków. Ilość surowców, jakie musimy przeznaczyć na wykonanie zadania rośnie, im więcej mamy osad. Zależność ta wygląda następująco:

Ilość osad

Ilość surowców na 1 wykonanie

Suma surowców na całe zadanie

<= 5

1000

6000

<= 10

5000

30000

<= 20

10000

60000

<= 30

20000

120000

<= 40

40000

240000

> 40

80000

480000


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie