Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Skarbiec

Skarbiec

Wymagania: Główny budynek poziom 10, Cud Świata nie może stać w osadzie, od Traviana 2.5

W Skarbcu przechowywane są bogactwa z całego królestwa. W Skarbcu może być przechowywany tylko jeden artefakt.

Są dwa sposoby na zdobycie artefaktu.

 • Należy pokonać wszystkie jednostki, które go bronią, oraz zniszczyć Skarbiec, w którym jest przechowywany. Przejęcia może dokonać tylko bohater, który atakuje z osady ze Skarbcem na odpowiednim poziomie (Skarbiec musi być pusty!). Bohater napastnika musi przeżyć, aby powrócić do osady z artefaktem.
  Limit posiadanych artefaktów został zniesiony. Możesz posiadać tyle artefaktów ile masz wiosek (Skarbców), zatem wioski z Cudem Świata (jako, że nie można w nich zbudować Skarbca) nie wliczają się w tym przypadku w liczbę posiadanych wiosek.
 • Drugi sposób polega na przejęciu osady z artefaktem. Działa to tak samo, jak normalne przejmowanie osad. Nie wymaga to Skarbca w osadzie, z której dokonuje się przejęcia i nie trzeba zachować ograniczeń dotyczących liczby artefaktów. Trzeba tylko pamiętać, że zawsze na danym koncie aktywne będą maksymalnie 3 artefakty, w tym maksymalnie 1 o zasięgu na całe konto. Jeśli gracz zdobędzie więcej artefaktów przejmując osady, aktywne będą najwcześniej zdobyte (1 o zasięgu na całe konto i 2 na osadę albo trzy o zasięgu na osadę). W przypadku artefaktów o zmiennym działaniu liczy się to, jaki zasięg mają w danym momencie. Zmiana zasięgu może nawet w takiej sytuacji spowodować włączenie lub wyłączenie artefaktów.


Ważne informacje:

 • Po przejęciu artefaktu musi minąć trochę czasu, zanim się on aktywuje. Okres ten wynosi 24 godziny na serwerach normalnych, 16 godzin na serwerach o prędkości x2 oraz 12 godzin na serwerach speed x3.
 • Skarbiec można wybudować w każdej osadzie z wyjątkiem osady, w której można budować Cud Świata.
 • Skarbiec mieści jeden artefakt niezależnie od typu i grupy.
 • Już na 1. poziomie budynku można zobaczyć wszystkie znajdujące się w grze artefakty.
 • Już 10. poziom budynku pozwala przejąć mały artefakt.
 • 20. poziom budynku jest wymagany do przejęcia artefaktu o działaniu na całe konto (tj. artefaktu dużego lub unikatowego).
 • Zburzenie budynku nie powoduje utraty artefaktu.

Po wejściu do Skarbca widoczne są 3 linki:
Artefakty w okolicy |Własne artefakty | Małe artefakty | Duże artefakty

Pod Artefakty w okolicy widoczne są informacje o artefaktach znajdujących się w pobliżu tej osady, w której stoi Skarbiec. Ta część będzie zmieniała się, jeśli Twoje osady leżą daleko od siebie oraz wtedy, gdy artefakty będą zmieniały swoje położenie.

Pod Własne artefakty widoczne są informacje o artefaktach zdobytych przez Ciebie.

Pod Małe artefakty widoczne są informacje o wszystkich małych artefaktach znajdujących się na serwerze.

Pod Duże artefakty widoczne są informacje o wszystkich dużych i unikatowych artefaktach znajdujących się na serwerze.

Przy każdym artefakcie wyświetlają się podstawowe informacje, tj. jego nazwa, wymagany poziom Skarbca, zakres działania, wartość bonusu oraz nick posiadacza tego artefaktu i jego przynależność do sojuszu.
Po kliknięciu na nazwę artefaktu można dowiedzieć się, jakie dokładnie jest jego działanie oraz kto i kiedy zdobył ten artefakt (w tym informacje o poprzednich zdobywcach).

Dokładniejsze informacje o rodzajach artefaktów i ich efektach można znaleźć w artykule Działanie artefaktów.

Szczegółowe dane (takie jak koszt budowy, utrzymanie, generowane punkty kultury itp.) znajdziesz tutaj.

Zobacz pełną tabelę czasów budowy dla tego budynku na serwerze zwykłym, speed ×2, speed ×3, speed ×5.

 Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie