Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Nowa osada

Powiększanie królestwa o kolejne osady to ważna i niekiedy trudna decyzja.
Może założyć nową osadę w dowolnym, pustym miejscu na mapie - w Opuszczonej dolinie, która nie jest Oazą czy pustkowiem. Można też podbić osadę należącą do innego królestwa. W pierwszym przypadku potrzebni są Osadnicy, w drugim niezbędny jest Administrator (Konsul/Herszt/Wódz). Do ekspansji potrzebna jest też odpowiednia liczba punktów kultury.

Prawo do ekspansji, tzw. wolny slot

Z każdej osady można założyć maksymalnie trzy inne osady. Możliwość ta, to prawo do ekspansji, czyli tzw. wolny slot.

Osadników i Administratora można wyszkolić w Pałacu lub Rezydencji.

Dzięki rozbudowie Pałacu uzyskuje się aż trzy „sloty” – na 10., 15. i 20. poziomie tego budynku. Rezydencja daje dwa „sloty” – na 10. i 20. poziomie. Każde prawo do ekspansji można wykorzystać dowolnie - wyszkolić Osadników lub Administratora. Rozbudowa Pałacu pozwala więc na wyszkolenie 9 Osadników lub 3 Administratorów, ewentualnie 6 Osadników i Administratora albo 3 Osadników i 2 Administratorów. Z kolei w Rezydencji można wyszkolić 6 Osadników lub 2 Administratorów, ewentualnie 3 Osadników i Administratora.

Im wyższy poziom budynku, tym szybciej odbywa się szkolenie.

Warto pamiętać

  • Jeśli wszyscy Osadnicy lub Administrator zginą, zwolni się jeden „slot” w osadzie, w której wyszkolono te jednostki.
  • Jeśli osada zniknie z mapy, zwolni się „slot” w osadzie, z której dokonano ekspansji.
  • Podbicie osady spowoduje, że poprzedni jej właściciel odzyska zablokowany „slot”.
  • Z kolei w podbitej osadzie pozostaną zablokowane te prawa do ekspansji, które wykorzystał jej poprzedni właściciel – można to sprawdzić po wybudowaniu Pałacu lub Rezydencji, w zakładce „Ekspansja” (zob. Ile osad mogę podbić/założyć z podbitej osady?).

 

Jak założyć osadę?

W tym celu należy mieć gotowych do drogi Osadników.

W przeciwieństwie do Administratorów, dzielnych Osadników nie trzeba badać w Akademii - można ich szkolić od razu, po odpowiednim rozbudowaniu Pałacu lub Rezydencji.

Droga jest długa i ciężka, a sama praca przy budowie nowej osady nie należy do najłatwiejszych. Dlatego aby założyć nową osadę, potrzebujesz aż trzech Osadników.

Po ich wyszkoleniu wybierz na mapie puste pole, a następnie kliknij „Załóż nową osadę” (Uwaga: Osadnicy zabierają ze sobą surowce i zboże, dlatego w osadzie musisz mieć po minimum 750 każdego z surowców). Tuż po zleceniu osadnikom założenia osady, wyruszą oni w drogę.

Osadników możesz zawrócić (zob. Anulowanie poleceń).

Jak podbić istniejącą już osadę?

Tutaj dokładnie opisana jest metoda przejmowania osad wrogów.

Pamiętaj: w niektórych przypadkach przejmowanie osad jest niemożliwe. Ograniczenia dotyczą graczy powiązanych zastępstwem lub wspólnym użytkowaniem komputera, sojuszników i koalicjantów – zob. Zasady gry i nasze wyjaśnienia.

.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie